Dlaczego warsztaty oczyszczające organizm  Zdrowi z Natury? Zgodnie z encyklopedią PWN choroby cywilizacyjne to „schorzenia związane z ujemnymi skutkami życia w warunkach wysoko rozwiniętej cywilizacji”. Do chorób cywilizacyjnych zaliczane są: choroba niedokrwienna serca, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, nadwaga i otyłość, nowotwory, alergie, choroba wrzodowa, zaburzenia psychiczne i nerwica[i]. Można śmiało zdecydować się na stwierdzenie, że zapewne każdy w Was kto w tej chwili to czyta albo sam cierpi na jedną z tych chorób albo ma w swoim otoczeniu kogoś kto cierpi z ich powodu.

 Czasy, w których żyjemy, są bardziej zaawansowane technologicznie od czasów, w których żyli nasi pradziadkowie. Częściej i szybciej od nich się przemieszczamy, korzystamy z internetu i telefonii komórkowej. Oprócz rozwoju technologicznego nie ma jednak znacznych zmian w potrzebach żywieniowych nas i naszych pradziadków.   Zgodzicie się ze mną, że jeszcze kilkadziesiąt lat temu nie było takiego pojęcia jak „choroby cywilizacyjne”. Pojawiło się ono wraz z nadejściem wielkich koncernów spożywczych i farmaceutycznych oraz oferowanych przez nich produktów z całym ich dobrodziejstwem. Sztuczne dodatki do żywności, pasteryzowana żywność pozbawiona wszelkich witamin i minerałów, pestycydy, sztuczne tłuszcze oraz  leki z całą gamą skutków ubocznych ich stosowania – to wszystko musiało wpłynąć na nasze zdrowie.

Już dzieci i bardzo młodzi ludzie w wieku zaledwie kilkunastu lat mają sporą nadwagę, niejednokrotnie cukrzycę i cierpią na różnego rodzaju choroby. Nasz organizm posiada właściwości samo uzdrawiające – wystarczy dać mu narzędzia w postaci zdrowego, dobrego pełnowartościowego pożywienia tak aby mógł uruchomić wszystkie swoje siły i moce w walce z chorobą. Niestety często jest on przez nas nie słyszany, wręcz odurzony chemią, lekami i przetworzoną żywnością  nie będący w stanie uruchomić swoich mocy samo uzdrowieńczych i wówczas zaczynamy chorować.

Przyroda swoją obfitością aż zaprasza nas do swojego stołu – czy wypada jej odmówić?

Jako naturoterapeuta oraz dietetyk kliniczny widzę ogromną potrzebę przeprowadzenia oczyszczenia naszego organizmu z toksyn aby tym samym zapobiec rozwojowi chorób cywilizacyjnych w tym chorób nowotworowych i otworzyć wszystkim drogę do nowego zdrowego sposobu odżywiania prowadzącego do czasami spektakularnej poprawy stanu zdrowia. Przyczyną naszych chorób jest zły sposób odżywiania oparty na produktach zawierających chemiczne dodatki, złej obróbce cieplnej produktów oraz złym ich doborze. Warto pamiętać że chorujemy również z powodu przejadania się, zakwaszenia organizmu oraz braku profilaktyki diety oczyszczającej. Chciałabym, aby warsztaty oczyszczania organizmu Zdrowi z Natury stał się dla Was również formą edukacji profilaktyczno-zdrowotnej jako droga do zdrowia, harmonii i równowagi.

Serdecznie zapraszamy na organizowane przez nas warsztaty Zdrowi z Natury. Podczas warsztatów pokażemy Wam jak bez wysiłku osiągnąć zdrowie i dobrą kondycję. Zdobędziecie wiedzę na temat roślin, sposobu ich zbioru, przetwarzania i ich właściwości leczniczych Będziemy również , wspólnie gotować pyszne i zdrowe posiłki  z warzyw i owoców pochodzących wprost z naszego ogrodu i lasu. Wspólnie  upieczemy chleb, zrobimy zdrowe pyszności.

Będziemy pić tylko źródlaną wodę pochodzącą z naszego ujęcia. Opowiemy Wam o florze jelitowej, o tym jak nie chorować i o wszystkim co powinniście wiedzieć na temat swojego zdrowia i swoich najbliższych. Warsztaty to nie tylko droga do uleczenia naszego ciała, ale przede wszystkim duszy.

Opowiemy Wam, jak na naszym przykładzie można kroczyć przez życie będą naprawdę szczęśliwym, nie myśląc o przeszłości, nie bojąc się przyszłość-  żyć w szczęściu TU I TERAZ.  

Podczas warsztatów Zdrowi z Natury będziemy z Damianem każdego dnia do Waszej dyspozycji i mamy wielką nadzieję że nasze wspólne gotowanie będzie wspaniałą okazją do tego, abyście w pełni poznali leczniczą i uzdrawiającą naturę pożywienia oraz ziół w wyjątkowym miejscu przepełnionym ciszą i zielenią jakim jest przepiękny zespół pałacowo parkowy mieszczący się na Pogórzu Przemyskim w otoczeni łąk, pól i lasów. 

W PROGRAMIE:

 • Co tak naprawdę znaczy żyć zdrowo z natury -ewolucja czy rewolucja?
 • Nauka rozpoznawiania ziół ,zbioru , szuszenia , oraz ich właściwości prozdrowotnych
 • Wspólne gotowanie pełnowartościowych potraw o działaniu detoksykacyjnym w oparciu o nieprzetworzone produkty i smakowanie przygotowanych posiłków,
 • Wykorzystanie ziół w kuchni – tylko dodatek smakowy czy aby na pewno
 • Wykłady na temat zdrowego odżywiania, chorób cywilizacyjnych i autoimmunologicznych  oraz sposobach radzenia sobie w odzyskiwaniu zdrowia
 • Działanie poszczególnych ziół, potraw, przypraw oraz olejów tłoczonych na zimno na nasz organizm.
 • Dieta jako ograniczenie czy sposób na życie -nawyki żywieniowe dzieciństwa
 • Jarskość jako droga człowieka do pełnego zdrowia
 • Tu i Teraz -czyli celebracja dnia dzisiejszego
 • Kuchnia naszych pradziadków
 • Jelita -drugi mózg?
 • Wszystko jest energią
 • Wietrzymy nasze spiżarnie -od czego zacząć
 • Superfoods -naturalne dopalacze w drodze do zdrowia
 • Kiszonki naturalne probiotyki

  W czasie zajęć dowiesz się m.in:

 • Jak za pomocą diety dbać o swoje zdrowie,
 • Jak za pomocą powszechnie dostępnych składników smacznie przyprawić dania,

ZDOBĘDZIESZ WIEDZĘ Z ZAKRESU ZIOŁOLECZNICTWA 

DOWIESZ SIĘ:

 • jak rozpoznawać zioła 
 • jak prawidłowo zbierać, suszyć i przechowywać zioła
 • sposób działania ziół na nasz organizm
 • poznasz substancje czynne znajdujące się w ziołach 
 • nauczysz się prawidłowo sporządzać ziołowe preparaty
 • poznasz tradycję i historię ziołolecznictwa
 • nauczysz się wykonywać  napary, wywary, odwary, maceraty, syropy, nalewki, intrakty, wina, wyciągi glicerynowe, octowe, soki roślinne, galaretki ziołowe, pastylki ziołowe, proszki i zasypki, kleiki, powidła, ziołomiody, kapsułki, wyciągi olejowe, maści, czopki, okłady i kompresy, maseczki, proszki, zasypki, kąpiele ziołowe, nasiadówki, inhalacje oraz nauczysz się przyrządzać mieszanki ziołowe
 • poznasz fitoterapię w praktyce

Podczas warsztatów wykonasz samodzielnie i zabierzesz ze sobą do domu :

 • maceraty ziołowe
 • soki ziołowe
 • syropy ziołowe
 • nalewki ziołowe
 • wina ziołowe
 • wyciągi  glicerynowe
 • ocet ziołowy
 • pastylki 
 • proszki i zasypki,
 • miód ziołowy
 • kapsułki ziołowe 
 • maści
 • czopki
 • mieszanki ziołowe

Podczas warsztatów będziemy przygotowywać posiłki tylko na produktach spożywczych o działaniu detoksykacyjnym i antyoksydacyjnym. Nauczycie się jak rozpoznawać zioła i robić z nich napary oraz odwary jak również zdobędziecie wiedzę na temat leczniczej mocy przypraw oraz olejów tłoczonych na zimno. Dzięki naszemu programowi detoksykacyjnemu uzyskacie dobre i trwałe efekty już po pierwszych kilku dniach. 

 Przykładowe jednodniowe menu (1 dzień)  

Śniadanie 9:00

Szwedzki stół: carpacio z buraka, guacamole, pasta z cicierzycy, smalczyk z fasoli, pasztet z selera – napar z pokrzywy, ostożenia warzywnego i czystka  

Lunch 14:00

„Lampka czerwonego czyli toast na powitanie uczestników” –  smoothie z buraka, awokado, selera naciowego, szpinaku, mięty,  i limonki  

Obiadokolacja 17.00

– zupa jarmużowa (cebula, czosnek, jarmuż, imbir, cytryna,)

– pulpety (sorgo, cukinia, czosnek, szczypiorek)

– sałata

– deser z nerkowców dla flory jelitowej

– napar z kopru włoskiego

Wszystkie produkty pochodzą z certyfikowanych gospodarstw ekologicznych

 

Przykładowy plan dnia:

09: 00- 10: 00    śniadanie

10: 00- 11: 30     plenerowe zbieranie ziół

12: 00- 13: 30    wykład, prelekcja o ziołach, wykonywanie preparatów z ziół 

13: 30- 15: 00     obiad

15: 30- 17: 30     wykład, prelekcja o zdrowiu, wspólne gotowanie z wykorzystaniem ziół 

18: 00- 18: 30    kolacja

19: 00- 20: 00    wieczór filmowy

 Przyjazd, zakwaterowanie, początek i zakończenie

W dniu przyjazdu zakwaterowanie odbywa się od godz. 15:00. O godzinie 17:30 w dniu przyjazdu odbędzie się spotkanie organizacyjne. Kolacja w dniu przyjazdu zaplanowana jest na godz. 18:00.

Osoby, które mają dłuższą podroż i nie zdążą dotrzeć na ten termin prosimy o informację drogą mailową lub telefonicznie. Każde warsztaty  kończymy po śniadaniu o godz. 8:00.

Uczestnicy, którzy pragną wyjechać wcześniej prosimy o informację.

Bardziej szczegółowe informacje pod adresem zdrowiznatury@gmail.com  

ORGANIZUJEMY RÓWNIEŻ 3 dniowe warsztaty INDYWIDUALNE – po więcej szczegółów zapraszamy na zdrowiznatury@gmail.com

* Biorąc udział w Warsztatach akceptują Państwo Regulamin Uczestnictwa w Warsztatach

OPINIE O WARSZTATACH

“Warsztaty były bardzo ciekawe, niezwykle miła atmosfera! Byliśmy z rożnych części Polski, w różnym wieku i z różnymi doświadczeniami zawodowymi, a było nam razem bardzo dobrze, przyjaźnie i ciekawie. Nina i Damian stworzyli uroczą atmosferę i profesjonalnie poprowadzili warsztaty na temat natury! Bardzo dziękuję, polecam wszystkim i gorąco pozdrawiam całą ekipę! Ewa”

„Nina i Damian stworzyli wspaniałą atmosferę, warsztaty były niezwykle inspirujące i zmieniły całe nasze dotychczasowe życie! Bardzo dziękujemy. Krysia, Paweł, Ewelinka i Magda”

„Cieszę się bardzo ,że poznałam Ninę i Damiana.. To wspaniali ludzie z ogromną wiedzą.
W dzisiejszych czasach takie warsztaty to niezapomniany relaks dla ciała, umysłu i duszy, nie da się tego opisać, to trzeba przeżyć!
Z głębi serca polecam każdemu.- Joanna”

„Miłość, szacunek do natury, ogromna wiedza oraz pasja to dla mnie siła tych warsztatów. Energia prowadzących oraz stworzona wspólnie z uczestnikami atmosfera- nadal mi towarzyszą. Polecam. Anna”

„Z całego serce polecam warsztaty z Niną i Damianem”. To czego doświadczyłam na warsztatach zdecydowanie przerosło moje oczekiwania. Prowadzący mają niesamowitą wiedzie, energię i zapał do tego co robią. Dodatkowo potrafią stworzyć cudowną atmosferę, która łączy uczestników. Wioletta”

“Bardzo dziękuję Ninie i Damianowi za wspaniałe dni spędzone na warsztatach. Były przygotowane bardzo profesjonalnie, a prowadzący przemili. Gorąco polecam? Wiola”

“Kochani! Bardzo Wam dziękujemy za te ciepłe słowa, za Waszą obecność na warsztatach i za to że my rownież mogliśmy się wiele od Was nauczyć. Jesteście cudownymi ludźmi i wspaniałą rodzinką. Do zobaczenia:)”

“Było cudownie! Dziekujemy szczególnie za sielską atmosferę, spersonalizowane porady i wskazówki, jak krok po kroku zrezygnować z groźnej chemii w codziennej pielegnacji dla małych i dużych członków rodziny. Dziękujemy Ninka, Olaf, Kuba i Magda”

“Byłam na warsztatach tak to ja Kasia w butach na koturnie przemierzałam las bo zapomniałam gumiaczków ale dało się !!! Polecam Wszystkim warsztaty z Nina i Damianem Wspaniali ludzie miejsce obłędne jedzenie mega gospodarze cudowna atmosfera. Same Warsztaty mega wartościowe ciekawe no porostu polecam !!! A i oczywiście pozdrawiam extra ekipę Czesie, Wiole, Ole, Madzie, Ewe, Anie, Nine, Kube, Kładka no i Was wspaniali organizatorzy !!!!!”