Korczyna to niewielka, bo zaledwie 10 tysięczna miejscowość niedaleko Krosna. To właśnie tutaj Mistrz Polskich Cukierników Mirosław Pelczar niczym Wille Wonka bohater z filmu Tima Burtona „Charlie i fabryka czekolady” otworzył swoją fabrykę i pijalnię czekolady. Pan Mirosław już jako kilkuletni chłopak podpatrywał jak jego mama wypieka domowe słodkości i czasem coś do nich „od siebie” dodawał patrząc jakie będą efekty. Tak zrodziła się w nim niesamowita pasja do cukiernictwa której efektem są wybitne słodkości którymi raczy swoich gości.

Jego Pijalnia Czekolady to miejsce faktycznie jest magiczne. Na odwiedzających pijalnię czekają niezwykłe urządzenia niczym z bajki służące do produkcji tak uwielbianej przez wszystkich czekolady. Mnóstwo tu błyszczących miedzią rur i różnego rodzaju zaworów. Ze ścian leją się strumienie czekoladowej rzeki. W ofercie pijalni znajdziemy bogaty asortyment różnego rodzaju czekolad – również na gorąco, trufli, pralin oraz lodów.

 

Wizyta tu to przeniesienie się na chwilę do innego świata. Świata bajki i wspaniałych smaków. A dla dorosłych to powrót na moment do świata dzieciństwa. Będąc w pobliżu koniecznie musicie zjawić się w Korczynie i zobaczyć to magiczne miejsce.